УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

ме сом мануш
Всі попередні номери

ме сом мануш Наш читачу!
Другий місяць поспіль на фронті затишшя. Згідно з Мінськими домовленостями, з початку жовтня відводять танки на відстань 15 км від лінії розмежування. Затишшя, однак, не означає, що настав мир. У жовтні ледь не щодня лунав вогонь з автоматичної зброї та гранатометів. Були вбиті та поранені.
Зрештою, відведена зброя може повернутися будь-якої миті. Для цього потрібна максимум година часу. Один з танкістів говорив мені про це під час відведення перших одиниць техніки з-під селища Кримське у Луганській області. Непогана ілюстрація, наскільки ілюзорним є цей мир.
На адміністративному кордоні з Кримом досі триває акція «Громадянська блокада», розпочата у вересні кримськими татарами. Вантажівки не пропускають з боку Херсонської області. Невідомі вже двічі підривали опори ліній електропередач, якими електроенергія постачається на півострів.
А 25 жовтня в Україні розігралася чергова виборча баталія. Цього разу обирали місцеву владу. І виборча кампанія, і самі вибори виявилися бруднішими та складнішими, ніж тогорічна парламентська кампанія.
Більше 130 партій взяли участь у передвиборчій гонці. Багато популізму та старих технологій підкупу. Президент Петро Порошенко запропонував збільшити покарання за практику підкупу голосів. Проте й представники пропрезидентських сил не гребували підкупом виборців.
До боротьби активно включилися старі олігархи Ринат Ахметов та Ігор Коломойський. Головний поєдинок між ними розгорівся у Дніпропетровській області. Ахметова мав підтримати інший олігарх з Дніпропетровська — Віктор Пінчук.
Чи не вперше в історії українських виборів у таких великих містах, як Маріуполь та Красноармійськ, вибори не відбулися — бюлетені не потрапили на виборчі дільниці.
Наступний, ще більший, скандал стосувався рішення ЦВК про скасування другого туру виборів у Павлограді. І лише після втручання президента та під тиском громадської думки ЦКВ скасувала рішення. Втім, історія з виборами добре показала, що Україна обплутана старими корупційними схемами, які формувалися усі 24 роки української незалежності.


Скачати повну версію: 9/2015 [PDF, 2.4 Mb]Всі попередні номери
Український журнал