УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

ефект магнітної стрілки
Всі попередні номери

ефект магнітної стрілки Нині однією з найголовніших тем, яку обговорюють як політики, так і світові медіа, є Греція. Наразі невідомо, яким чином події у цій країні можуть вплинути на майбутнє Європейського Союзу і Європи як такої, — куди, без сумніву, належить і Україна, — але саме грецький приклад часто з’являється в коментарях, коли мова йде про економічний стан України. І є причини непокоїтися — міністр фінансів Наталія Яресько не виключає технічного дефолту України.
Саме про грецький варіант частіше почали говорити після 2 липня, коли Верховна Рада України ухвалила чисто популістський закон про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті за курсом 8 грн. Після величезної хвилі критики цього кроку як із вуст експертів, так і громадянського суспільства, деякі депутати, щоправда, намагалися відкликати свої голоси, незважаючи на те, що така процедура не передбачена регламентом. Зараз м’яч на полі президента, або знову Ради, якщо все-таки дійде до повторного голосування.
Верховна Рада України мала би працювати без канікул. При такій кількості проблем і викликів це було б очевидним рішенням. Але питанням залишається, наскільки результативною буде робота парламентарів. До речі, деякі партії в парламенті вже думають про дострокові вибори до Верховної Ради.
На Сході без змін. Триває позиційна війна. А в Києві тривають дискусії на тему, що робити з територіями, підконтрольними сепаратистам, якою має бути довгострокова політика. Київ заблокував транспортне сполучення. Натомість, як підкреслюють експерти, повна блокада тих територій неможлива.
Тим часом в Україні, точніше в Києві, з’явилася нова патрульна поліція, яка має замінити стару міліцію. Не йдеться про зміну назви і форми. Нові функціонери — це новий стиль роботи, поведінки і «ні» для хабарів. Думки українців, як завжди, різняться — багато прихильників, але також немало скептиків. Проблемою є, наприклад, правна колізія — поліціянти склали присягу (за участі президента) ще до вступу в дію закону, який регламентує їхню діяльність.
Але у номері, який тримаєте в руках, пропонуємо на хвильку відійти від щоденних тем, хоча і не зовсім, адже історія і її видатні постаті впливають на наше сьогодення. 150 років тому народився майбутній Митрополит — Андрей Шептицький, який жив у винятково складні часи, але, незважаючи на це, він умів, як пише у своїй статті «Уроки митрополита Шептицького» Мирослав Маринович, бачити все у пасхальній перспективі, і був переконаний, що за кожною Страсною П’ятницею обов’язково настає Неділя Воскресіння. Митрополит, без сумніву, постать, яка своєю життєвою позицією виходить далеко за рамки греко-католицької церкви.


Скачати повну версію: 5/2015 [PDF, 2.1 Mb]Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревюВсі попередні номери
Український журнал