УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

острів несвободи
Всі попередні номери

острів несвободи Наш читачу!

Україна має нового, легітимно обраного президента. Вперше від 1991 року вибори завершилися після першого ж туру. Для багатьох, хто голосував за Петра Порошенка, він не був ідеальним кандидатом — за нього віддали голос, щоб уникнути трьох тижнів очікувань та нестабільності.
Новий президент стоїть перед неймовірними викликами. По-перше, стабілізувати ситуацію на Сході країни, де триває АТО. Це нелегко, адже через дірявий кордон проникають терористи та зброя. Владімір Путін стверджує, що на території України немає російських військ, його не хвилює, що наразі на Донбасі воюють тисячі громадян Російської Федерації.
По-друге, Порошенко мусить справитися з економічними проблемами. Ситуація вкрай складна, але може бути й гірше. Внаслідок боротьби на Сході чимало підприємств не працюють. Порошенко готовий підписати економічну частину Угоди про асоціацію. Україні потрібна солідна економічна підтримка, але без реформ не обійтися.
Ще до інавгурації новий президент отримав добру міжнародну підтримку. 4 червня у Варшаві він зустрівся з американським лідером Бараком Обамою. Символічне значення цього сигналу дуже сильне, на практиці це означає, що Україна не сама, а Росії варто зважати на це.
Факт беззаконної анексії Криму Російською Федерацією не отримав підтримки в міжнародному товаристві. На півострові досі живуть громадяни України, в тому числі — кримські татари. Окрім Петра Порошенка до Варшави запросили Мустафу Джемілєва, 3 червня саме він був головним героєм. Лідер кримських татар отримав премію Солідарності. Під час її вручення був присутній і Барак Обама, що можна розцінити як сигнал підтримки для цього малого народу. Кримські татари опинились у вкрай важкій ситуації. Крим — їх Батьківщина, і для багатьох з них рідною є Україна. Татари мають великий досвід боротьби з радянською тоталітарною системою, і в цій боротьбі в підсумку вони виграли. На жаль, українська держава, якій вони повірили, не мала можливості захистити їх. Але це не звільняє Україну від захисту своїх громадян, навіть якщо тепер вони знаходяться на окупованій території.

Петро Андрусечко, Донецьк


Скачати повну версію: 4/2014 [PDF, 2.4 Mb]Статті в номері:
вдома на чужині

тема

з краю

культревюВсі попередні номери
Український журнал