УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

позиційні війни
Всі попередні номери

позиційні війни Наш читачу!
Рік, що добігає кінця, приніс чимало подій та неспокою. Європою котиться чергова економічна криза, яка набирає обертів. Світ охопили масові протести. Як показують останні події в Єгипті, «Арабська весна» не завершилася, її результат передбачити важко. Іран реалізує свою ядерну програму, а Захід спільно з Ізраїлем усе частіше пропонують стримати Тегеран військовими методами. Певна річ, це поглибить дестабілізацію в регіоні.
На цьому тлі, попри економічні проблеми, Європа виглядає цілком безпечною, проте сьогоднішнє відчуття безпеки може бути абсолютно оманливим. По-перше, непокоїть іранське питання. По-друге, в листопаді цього року міністр внутрішніх справ Сербії, яка отримала зелене світло євроінтеграції, не виключив у майбутньому вступу своєї країни у війну за Косово. Міністр внутрішніх справ Сербії Івіца Дачич, коментуючи напади на сербів у Косово, зазначив, що Сербія неодноразово втрачала та повертала собі Косово. По-третє, східні партнери ЄС мають справу із замороженими конфліктами на власних територіях. Йдеться про Нагірний Карабах, Придністров’я та Південну Осетію.
Майбутній старий/новий президент Росії Владімір Путін мріє про відродження імперії. На жаль, у російських планах Україні завжди бронювали «почесне» місце. А тим часом «прагматична» українська влада потонула в непередбачуваності. Невідомо, чим завершиться саміт Україна–НАТО, запланований на 19 грудня. Юлія Тимошенко сидить у в’язниці, Євросоюз наполягає на її звільненні. В Києві тим часом усе частіше кажуть про поворот інтеграційної політики в російському напрямку. Ніхто не знає — йдеться про спробу шантажу, чи про реальний поворот? Влада боїться власних громадян (напевне, небезпідставно). У сьому річницю Майдану проти нечисленних демонстрантів виставили ледь не дві тисячі бійців міліції. Отже, напередодні Нового Року ми можемо сказати нашим читачам тільки одне: далі буде!


Скачати повну версію: 12/2011 [PDF, 2.5 Mb]Всі попередні номери
Український журнал