УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

острівець байдужості чи толерантності
Всі попередні номери

острівець байдужості чи толерантності Наш читачу!

Північна Буковина — найменша область України. До сьогодні відчувається, як переплелися тут різні впливи, перемішалися культури. Колишня провінція Австро-Угорської монархії, яка стала спільним домом для українців, румунів, євреїв, поляків, німців. Багатокультурний світ з етосом відкритості, з власним ритмом і темпераментом. Потім прийшло затьмарення, кінець цілої епохи. Проте у водоверті війни та радянських експериментів Північна Буковина примудрилася зберегти сліди цієї чудернацької і багатої давнини.
За браком місця ми оминули чимало тем. Хто тепер згадає, що батьки Стіва Возняка, співзасновника «Apple», емігрували з Буковини? Чи що історія «5 Каналу» почалася у Чернівцях? Зрештою, можна поговорити про один із найбільших ринків України — Калинівський базар (здається, ось він, другий етос буковинців). Сьогодні у великій українській політиці — Арсеній Яценюк, народжений у Чернівцях. З лідером «Фронту Змін» нам не вдалося зустрітися. Однак його заступник Андрій Пишний, розмову з яким знайдете у рубриці «З Краю», навчався у Чернівецькому університеті у 1990-х.
Безумовно, варто побачити Буковину на власні очі, до чого вас і закликаємо. Втім, щоб вами не заволоділо сліпе захоплення регіоном, прочитайте спочатку текст Олександра Бойченка. Як сказав Йосиф Зісельс, — невідомо чим завершиться боротьба духу минулого та цілком матеріального сьогодення.
А в цілому по Україні, на жаль, ситуація не найкраща. Тимошенко засуджена на сім років ув’язнення. Невідомою залишається доля угоди про Асоціацію, парафування якої анонсували на кінець року. Чи стануть українці та їх європейський вибір жертвами помсти теперішньої влади? Звичайно, колишню прем’єрку святою не назвеш, проте головна проблема України, як показав «процес століття», відсутність незалежної судової системи. І ніщо не віщує змін у найближчому майбутньому.


Скачати повну версію: 11/2011 [PDF, 3.3 Mb]Всі попередні номери
Український журнал