УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

зламати систему
Всі попередні номери

зламати систему Чеський філософ Маріан Кішш, який своєю статтею «Еліти у демократичному суспільстві» відкриває нашу Тему «Зламати систему», каже: «Нині ми опинились у другій фазі приватизації — приватизації політики. ... Приватизаційна олігархія, в руках якої зосереджується економічна міць, намагається усіма способами знищити перешкоди, якими для їхніх інтересів є демократична політика і демократичні рішення». З тим частково пов’язані і слова українського філософа Поповича, який стверджує, що саме завдяки приватизації (державного майна) у політику вирвалися люди без моральних заборон, а організації, які називають себе партіями, це «клани, які об’єднані навколо приватних цілей. І лише коли постає питання, пов’язане з їх власним існуванням, вони вибирають гасла і політичні напрямки».
Здається, що імітація демократії в нашому просторі досягла апогею. Приватизаційна олігархія зайшла занадто далеко. Настільки далеко, що нині вже багато експертів очікують не лише активізацію громадянського суспільства, таку, як наприклад, ініціатива «противсіх» (про мотивацію заангажованих у цій справі маєте можливість довідатись у статті Андрія Бондаря «Зламати систему»), чи податковий Майдан, де підприємці зі всіх регіонів України (без різниці, за кого голосували у виборах) об’єдналися у протесті проти дій влади. Експерти вже очікують більш екстремістських проявів громадянської непокори. Народні потрясіння, «спонтанні атаки на найбільш одіозних представників режиму... аж до фізичного знищення», як каже політолог Тарас Березовець, інтерв’ю з яким знайдете у рубриці «З Краю».
А ми, поки ще не дійшло до найгіршого, шукаємо тих, хто зміг би нас вивести з даної ситуації, або хоча б докладно, без розмов про ГДП і таке інше, проаналізувати ситуацію, в якій знаходимося. Шукаємо філософів, соціологів, публіцистів — не економістів, бо свої здібності вони вже показали — тих, кого вже довгі роки ігнорують політики, ЗМІ, а відтак і ціле суспільство. Про них і з ними наша Тема.

Ленка Віх, Прага


Скачати повну версію: 1/2011 [PDF, 2.4 Mb]Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревюВсі попередні номери
Український журнал