УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

паравибори
Всі попередні номери

паравибори Наш читачу!

„Паравибори“. Як по-іншому назвати нинішні українські виборчі реалії? Забудьмо про те, що могло би бути ще гірше. Що люди взагалі могли б не мати права вибору.
А такі часи багато хто з нас ще пам’ятає...
Проте тут можна посперечатись, чи є вибір у нинішніх виборах. Мабуть, якийсь усе ж є. Для тих, хто не керується логікою футбольного фаната (мовляв, хай політики й не вміють грати, але це моя команда), є кілька можливостей.
По-перше, – йти на вибори або на вибори не йти. А якщо йти, то можна: голосувати проти всіх, або ж віддати голос тому з кандидатів, хто хоч трохи нагадує порядного політика, але не має жодної реальної перспективи дістатися
до другого туру чи стати в 2010-му президентом. Однак питання тут в іншому – чи варто взагалі підтримувати політиків, які наважуються кандидувати на президентських виборах майже 50-мільйонної країни без програми і дійсної команди?
Мабуть, можна заспокоювати себе тим, що сама можливість вибирати – хоч і поміж однаково поганими кандидатами – є основним елементом демократії. На жаль, нам бракує іншого, не менш важливого елементу (це стосується не лише України), без якого самі вибори втрачають свій сенс. Цим елементом є можливість позбутися тих політиків, які не виконали своїх обіцянок, не впоралися зі своєю посадою, розчарували своїх виборців. А цього, будьмо щирі, ніде в Центральній і Східній Європі просто немає. І ми чомусь приречені на кожних виборах давати мандат політикам, які за всіма логіками давно мали би перебувати на політичній пенсії, в кращому випадку. Натомість у нас часто буває так, що політична пенсія – це або президентська посада, або посада комісара ЄС, або ще щось подібне.
Але не будьмо песимістами. Часом, коли цього вже ніхто не очікує, стаються дива. І, може, щось таке відбудеться саме в 2010 році, в якому вам, дорогі читачі, бажаю від усієї редакції „Українського журналу“ багато здоров’я, щастя та приємних хвилин над сторінками нашого з вами журналу.

Ленка Віх


Скачати повну версію: 1/2010 [PDF, 2.3 Mb]Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревюВсі попередні номери
Український журнал