УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

Питання життя
Всі попередні номери

Питання життя Наш читачу!
Нам не залишається нічого іншого, як вистояти найближчими місяцями. 2024 рік не буде легшим, ніж попередній, а в багатьох аспектах може виявитися важчим навіть за 2022-й. Хоч усе це умовно, бо що може бути страшніше за 24 лютого 2022 року, за блокаду Маріуполя, за Бучу й Ізюм?
Та все ж таки легко не буде ні в тилу, ні у відносинах із союзниками, тим більше — на фронті. Українські коментатори прогнозують початок політичного життя, а під цим треба розуміти й певний розбрат уже наприкінці весни 2024 року, коли закінчиться президентський термін Володимира Зеленського. І хоч його повноваження не закінчаться і не будуть обмеженими, треба бути готовими до того, що певна частина українців буде піддавати сумніву його легітимність, а москва це використовуватиме й підживлюватиме. Українська опозиція може захотіти частково скористатися цим послабленням президента, а президент і його команда може піддатися спокусі використати це як аргумент для посилення авторитарних тенденцій і боротьби з опозицією.
Західні партнери потонуть у нескінченних виборах, а із цим пов’язані ризики подальшого використання української карти як інструменту у внутрішньополітичних розбірках. Україні життєво потрібна підтримка сильних гравців, як-от Сполучені Штати, Німеччина чи Франція. Але, як засвідчили останні події, ігнорувати своїх «малих» близьких сусідів — дуже небезпечно. Без Польщі, Словаччини, Угорщини й Румунії Україна опиниться в повній блокаді. А росія цю блокаду намагається створити.
Втома від війни — як та реальна в Україні, так і та віртуальна у світі — нас не покидатиме. Але перед нами — тими, хто не на фронті — мають стояти два завдання. По-перше, невпинна підтримка українських військових, по-друге, боротьба на інформаційному фронті. Наразі вже багато хто зрозумів, де добро, а де зло. Де право, а де безправ’я. Але не всі ще зрозуміли, які справжні причини цієї війни і яка її мета. Бо загарбання територій, як багато хто думає, не є справжньою метою росії. Вони необхідні, але вони — не ціль. Тому ніякі мирні переговори й територіальні поступки не дадуть бажаного результату. Ціллю є імперія. Її відродження, її втримання. Недарма російський президент каже, що війна в Україні — це «питання життя і смерті».
Темою цього номера є деколонізація. Бо спочатку нам потрібно розібратись у цій складній проблематиці, яку наразі не розуміють і в Україні.


Скачати повну версію: 9/2023 [PDF, 2 Mb]Всі попередні номери
Український журнал