УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

земля волошкова
Всі попередні номери

земля волошкова Наш читачу!
Останні події в Молдові вкотре підтвердили, у наскільки складній геополітичній ситуації перебуває Україна — оточена не лише країною-агресором, але і країнами, які той же агресор десятиліттями намагається дестабілізувати чи поглинути взагалі. Ситуація в Молдові повинна змусити як українську владу, так і громадян серйозно задуматися над тим, чим можуть закінчитися намагання Заходу проводити «конструктивний діалог» із Росією. Оскільки саме в цьому випадку навряд чи ще можна говорити про суверенітет цієї країни.
Ще однією — не менш проблематичною — сусідкою України є Білорусь. На початку минулого року на сторінках нашого часопису ми вже писали про те, наскільки територія Білорусі, що є під фактичним військовим (і не лише військовим) контролем Росії, може загрожувати Україні. Адже Збройні сили Республіки Білорусь уже підпорядковані Збройним силам Росії. Тому для України вкрай потрібно вивчати і знати цю країну з усіх боків: наскільки ця країна ще є суверенною в культурному, економічному чи інформаційному просторі, наскільки білоруси готові миритися із цим.
У рубриках «Гості» та «Тема» ми пропонуємо вам кілька поглядів на ситуацію в Білорусі. На державу, яку вважають авторитарною, але в якій все-таки є певні свободи й ринок. У якій білоруська мова водночас майже забута і стає модною. У якій збройні сили капітулювали, а народ — за результатами одного з останніх соціологічних досліджень — на 85 відсотків готовий обороняти свою землю зі зброєю в руках. Є Білорусія й паралельна Білорусь? Чи знаємо ми цей народ і чи розуміє його Москва?


Скачати повну версію: 4/2019 [PDF, 5.8 Mb]Всі попередні номери
Український журнал