УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

почати з ґанку
Всі попередні номери

почати з ґанку Наш читачу!

Через президентські та осінні парламентські вибори цей рік є особливо важким для України. Йдеться як про вибір подальшого розвитку української держави, так і про непростий вибір для громадян України. Політика завжди розділяла людей, але цьогорічні президентські вибори в багатьох пересічних громадян викликають бурхливі емоції. У соціальних мережах можна побачити хвилі ненависті та взаємних звинувачень. На щастя, лунають заклики зберігати спокій та витримку.

У демократії кожен має право вільно вибирати — це індивідуальна справа. Звичайно, хочеться, щоби політики і виборці керувалися відповідальністю. Але давайте будемо реалістичними: принцип «вчитися на чужих помилках», — зрештою, як і на своїх, — часто-густо не працює. І тому доводиться наступати на сумнозвісні граблі. Україна — не виняток, через подібний процес пройшли чимало країн світу.

Але найголовніше тепер, що після першого туру, на думку демократичного світу, Україна склала іспит і розглядається як держава, яка здатна проводити конкурентні й демократичні вибори. Кандидати можуть нам не подобатися, це вже інша історія, проте варто підкреслити, що такі вибори, які проходять в Україні, не є можливими для деяких українських сусідів.

Так, може виявитись, що після виборів Україна опиниться з багатьма невідомими. Це викликає занепокоєння. Будемо сподіватися, що побоювання марні. Не забуваймо, — Україна переживає складний момент своєї історії, особливо якщо згадати про війну на Сході, яка триває вже п’ять років. Але не менш важливо навести порядок усередині країни. Результати першого туру виборів показують, що українці втомилися й очікують змін, які їм обіцяли. Це має враховувати кожен новий президент і всі, хто бачить себе в кріслах Верховної Ради.

Втім, Україна, незважаючи на великі проблеми, дещо змінюється. Це можна побачити хоча б на прикладі децентралізації. Її наслідки повинні стати помітнішими через кілька років — і це реальний шанс на глибокі зміни в країні та суспільстві.


Скачати повну версію: 1/2019 [PDF, 6.3 Mb]Всі попередні номери
Український журнал