УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

мявки-мяв
Всі попередні номери

мявки-мяв Готуючи літній, подвійний номер ми планували скомпонувати його так, аби він був радше відпочинковим, розважальним. І тому вибрали позірно казкову тематику, пов’язану з міфологією, віруваннями, магією, карпатською демонологією....

Якою мірою вдалося створити казковий настрій, судити вам. Але тим, хто вірить у нявок, вовкулак і замовляння, з власного досвіду раджу не читати деяких статей надвечір коло відчиненого вікна. Зрештою, проти ночі не варто читати й політичної рубрики, бо не виключено, що насняться вам сни, подібні до тих, що про них пише Лубош Палата у вступі до нашого журналу.

Відтак, у тематичній частині знайдете дотепний есей Олександра Бойченка про те, як нечиста сила функціонує в українській політиці, і хто в цьому Геловіні представляє конотопську відьму, вовкулаку, вампіра... а також про все те, що відомо було ще Гоголю, і чого ми, натомість, і до сьогодні не знаємо. Далі пропонуємо статті Олі Соляр про карпатські інферналії, Володимира Пукіша про демонологічні витоки карпатської лайки та Надії Вархол про упирів Пряшівщини. Не менш цікавим є есей Анни Коженьовської-Бігун про хвороби „вампирів“. А далі – статті про магію, українську міфологію, поганство і т.п.


Скачати повну версію: 7/2007 [PDF, 3.7 Mb]



Статті в номері:
вдома на чужині

гості

тема

з краю

культревю



Всі попередні номери
Український журнал