УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

кінобум
Всі попередні номери

кінобум Наш читачу!
Як би це не здавалося дивним, але саме драматичні події, з якими стикнулася Україна на Майдані, у Криму й на Донбасі, дали поштовх до відродження українського кіно. Як документального, так і повнометражного. Спочатку це був «Вавилон’13» і десятки стрічок, що фіксували події, пов’язані із Революцією Гідності: cпротив, самоорганізацію, смерті на Майдані, згодом — захоплення Криму Росією. А з початком війни на Донбасі з’явилися такі документальні фільми, як «Рейд. Сила нескорених», «Добровольці Божої чоти» чи «Невидимий батальйон».
Саме під час гібридної війни, яку Росія розв’язала проти України, стало зрозуміло, що, крім території, Україна мусить захистити також інформаційний та культурний простір. 2014 рік став початком величезних змін. Зокрема, змінилося керівництво Держкіно й підхід держави до культурної політики. Фінансові ресурси, які були націлені на кіновиробництво, за дуже короткий час дали свої плоди. У 2017 році критики почали говорити про справжній сплеск якісної української кінопродукції. Кількість стрічок та їхня якість зросла, Україна могла похвалитися як розважальними стрічками, так і фільмами «фестивальними». Глядачі в Україні й за кордоном могли побачити такі фільми, як «Стрімголов», «Припутні», «Кіборги» тощо. Кіно стало одним із найважливіших складників української культурної дипломатії.
Якими стрічками і проектами у 2018 році може похвалитися Україна? Чи цікава вона своїми кінолокаціями для іноземних знімальних груп? Про все це ми намагалися розповісти в номері, який тримаєте в руках. І, звичайно, про багато інших, не менш цікавих і важливих справ.
Дуже радимо не пропустити розмову із новим керівником Національного антарктичного наукового центру Євгеном Диким, який захопливо розповідає про українські полярні дослідження, міжнародну співпрацю й перспективи України в Антарктиці. Також цікавими є стаття Петра Андрусечка про проблеми в Азовському морі чи стаття Мілана Леліча про «повернення сірого кардинала» Віктора Медведчука в українську політику — як нагадування нам про те, що незабаром Україну чекають президентські й парламентські вибори.
На все добре!Скачати повну версію: 8/2018 [PDF, 6.2 Mb]Всі попередні номери
Український журнал