УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

внутрішня гібридна
Всі попередні номери

внутрішня гібридна Наш читачу!
Цим номером ми знову спробували повернутися до нашого колишнього задуму показувати Україну й події, які в ній відбуваються, в ширшому, у нашому випадку — центральноєвропейському контексті. Бо з часів Майдану і з початком війни ми зосередилися практично виключно на подіях в Україні. Але занурення в глобальніший контекст є не лише цікавим, воно має також велике значення для розуміння подій і нових тенденцій, з якими стикаємося і які на перший погляд можуть здаватися незрозумілими або неважливими.
Здавалося б, що країни Центральної Європи географічно настільки близькі й історично так міцно пов’язані з Україною, що процеси, які тут і там відбуваються, повинні бути зрозумілі більшості. Але це не так. Навіть політики країн Вишеградської четвірки, як матимете можливість довідатись із тексту Лубоша Палати, не в стані не лише зрозуміти процеси у своїх сусідів, але й адекватно на них реагувати. Розуміння приходить тільки тоді, коли вже, так би мовити, «пізно». У результаті ми не лише не відгороджуємося від зарази вчасно, але й даємо їй можливість увійти до наших домівок.
Так, ще кілька років тому чехи тішилися думкою, що «нам не властива ситуація, у якій перебуває Угорщина», трохи пізніше — «нашу політичну реальність все-таки не можна порівнювати із реальністю в Польщі», аби нині дійти висновку, що в Чехії йде такий же сильний наступ на демократичні основи, державні інституції та незалежні медіа. Весняні масові протести в Словаччині показали, що розхитати політичну ситуацію цілком можливо навіть у найбільш політично апатичній країні. З початком протестів у певної частини оглядачів навіть виникало запитання, чи вбивство словацького журналіста, бува, не було використане для того, аби знищити — так, глибоко корумпований, але майже єдиний проєвропейський уряд у Центральній Європі і для внутрішньої дестабілізації наступної країни.
Про все це ми повинні знати і цим цікавитися, бо гібридна війна не точиться лише між Росією й Україною, чи Росією й Заходом. Вона в нас уже давно внутрішня.


Скачати повну версію: 5/2018 [PDF, 7.1 Mb]Всі попередні номери
Український журнал