УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

перед дверима
Всі попередні номери

перед дверима Наш читачу!
Автокефалія — наступний крок до унезалежнення України.
Насамперед від Росії. «Церква має бути відділена від держави, але в першу чергу — від сусідньої», — сказав в одному зі своїх виступів Петро Порошенко, якому закидають, що питання надання Україні Томоса і створення єдиної помісної Української Православної Церквивін узяв як зброю для майбутніх президентських виборів. Якщо Україна
отримає Томос, Порошенко, дійсно, зможе цей факт використати на свою користь у передвиборчій кампанії.
Але правдою залишається те, що боротьба за автокефалію
Української Православної Церкви почалася набагато раніше. На спільній прес-конференції трьох президентів (Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка), що відбулася кілька тижнів тому, цей факт підтвердили і про свої зусилля в цій сфері згадали всі три президенти.
Томос може принести електоральні вигоди самому президентові
Порошенку, але чи зможе суттєво вплинути на вибори в Україні, невідомо. У кожному разі, він сильно поміняє консталяцію у Православній Церкві — як в Україні, так і у світі. Якщо Україна отримає автокефалію, то стане однією із найсильніших і кількісно найбільших православних держав. Тому протидію Росії і в цьому випадку треба чекати й готуватися до нелегких, але напевно дуже цікавих рухів в
Україні і за кордоном. У цьому номері — у рубриці «Тема» — подаємо кілька поглядів на історію творення Автокефальної Православної Церкви в Україні, її сучасні проблеми й можливі питання, які вирішуватимуться в майбутньому.
Але в номері, як завжди, ви знайдете також інші актуальні й не менш цікаві теми — як із політичного, так і з суспільно-культурного життя.
Зокрема, портрет автора нового українського «плівкового скандалу» Олександра Онищенка від Влада Красінського і статтю про найбільш резонансну подію кінця травня «Операція “Бабченко”» з-під пера Мілана Леліча. Не обійдіть увагою дуже цікаву проблематику польсько-українських культурних і архітектурних пам’яток у статті Романа Кабачія «Українські пам’ятки “польського” походження» чи статтю «Дві історії про людей» Настасії Євдокимової про театр в Україні.
Хай щастить!
Даний


Скачати повну версію: 4/2018 [PDF, 5.1 Mb]Всі попередні номери
Український журнал