УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

блокадні баталії
Всі попередні номери

блокадні баталії Наш читачу!
Блокувати чи не блокувати? Проблема, пов’язана з торгівлею з непідконтрольними територіями України, існує практично з моменту розв’язання збройного конфлікту на Сході України.
Хоча Київ ще навесні 2015 року ввів часткові обмеження, торговельний обмін між контрольованими територіями України і ОРДЛО процвітав і наступні два роки. Через лінію розмежування йшли потяги з вугіллям, сталлю та іншими товарами, адже в непідконтрольних Україні регіонах діяли шахти та заводи, що належали українським власникам і які були зареєстровані на підконтрольних територіях. Незважаючи на війну, ці заводи працювали та заробляли, реалізовуючи свою продукцію. Їхні працівники отримували зарплату в українських гривнях (в ОРДЛО офіційно запроваджено російський рубль). Що цікаво, сорок таких заводів належало Ринатові Ахметову.
Коли кілька місяців тому почалася блокада доріг, київська влада відреагувала на неї досить нервово, аргументуючи, що блокада призведе до відчутних втрат в українській економіці. Однак у березні цього року, у зв’язку із тим, що не вдалося знайти спільної мови з блокувальниками, блокаду було затверджено на державному рівні.
У відповідь на цей крок влада так званих «ЛНР» та «ДНР» ввела зовнішню адміністрацію на заводах, що належали Ахметову та іншим українським власникам.
У всій цій історії, на думку журналістки Насті Станко, яка коментує блокаду і пов’язані з нею процеси у нашому журналі, бракує одного важливого моменту — турботи про інтереси громадян України, які перебувають на теренах, контрольованих сепаратистами. «Боротьба за людей на Донбасі» — зазвичай лише пустопорожнє гасло. Помилки у політиці щодо окупованих територій можуть в майбутньому призвести до суттєвих проблем з їхньою реінтеграцією.
У той же час, на тлі трагедій звичайних людей, є багато таких, хто примудряється заробити. Контрабанда на крові — явище, поширене не лише в Україні. На жаль, це популярна практика в місцях, де точаться війни і конфлікти. А якщо держава практично не намагається нівелювати негативні явища, пов’язані з війною, це лише погіршує ситуацію.
Тим часом в Україні після Насірова черговий корупційний скандал. Цього разу НАБУ затримало депутата, пов’язаного з «Народним Фронтом», Олександра Мартиненка. Суд звільнив його з-під арешту на поруки 17 депутатів, 3 міністрів та заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери. Про це, однак, уже в наступному номері.


Скачати повну версію: 1/2017 [PDF, 2.6 Mb]



Всі попередні номери
Український журнал