УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

(само)аналіз
Всі попередні номери

(само)аналіз Наш читачу!
Останні три роки були надзвичайно багатими на події, які безумовно увійдуть у підручники не лише української, але і європейської історії.
І матеріалу для майбутніх істориків залишиться багато. Їх збирають не лише журналісти, політологи, історики, але й представники мистецького середовища. Крім книжок-спогадів і документальних фільмів, складаються фрагменти майбутньої історії і на театральних сценах. Про все це більше довідаєтесь у нашій темі, яку ми цього разу назвали «(Само)аналіз». Тема присвячена саме усній історії — свідченням окремих людей про історію — як вони її бачать і відчувають.
Вже під час подій на Майдані, тим більше після окупації та анексії Криму, українці знову почали активніше цікавитись і переосмислювати власну історію — історію народів і культур України. Заради справедливості треба зазначити, що у цьому багато допомогла російська пропаганда, яка своїм безмежним цинізмом сама спровокувала такий рух. І збирання спогадів людей похилого віку про замовчувані впродовж десятиліть події можуть вже нині збагатити т.зв. академічну історію. І знову ж таки — не лише в Україні.
Але не оминули ми також теми, які останніми тижнями не сходили з порядку денного українських ЗМІ. Зокрема це гостро обговорювана тема «болісних компромісів» Віктора Пінчука. Більше про неї у тексті Мілана Леліча «“Болісні компроміси” — це капітуляція». Не пропустіть також дуже цікаву статтю Ярослава Підгори-Гвяздовського «Чорне коло українського телевиробництва» — про ринок української телепродукції, яка при наявності десятків мільйонів глядачів не може/не вміє/не хоче відмежуватися від російського ринку.
В рубриці «Вдома на чужині» матимете можливість більше дізнатися про українську громаду в Польщі та про кримських татар у Туреччині.
Від редакції «Українського журналу» бажаємо щасливого і мирного 2017 року!
На все добре!


Скачати повну версію: 12/2016 [PDF, 1.7 Mb]Всі попередні номери
Український журнал