УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал

акція 'В'
Всі попередні номери

акція 'В' Травневий номер „Українського журналу“ ми великою мірою присвятили двом головним темам. Першу з них кілька разів уже було проанонсовано в попередніх номерах: вона
хоч і стосується подій шістдесятирічної давнини, саме в ці дні (й не лише в середовищі українців Польщі) набуває все більшої актуальності і злободенності. Йдеться, як ви напевно здогадалися, про акцію „Вісла“, що почалася 28 квітня 1947 року. На думку одних, закінчилася вона в липні того ж року; для інших – трьома роками пізніше, коли було завершено переселення українців з рідних теренів на понімецькі землі; для ще інших – не закінчилася й донині. Тобто триватиме доти, доки триватиме пам’ять про неї, доки не буде вирішено всіх її моральних та матеріальних аспектів.

На згадану тему ми попросили висловитися доктора історичних наук пана Ігора Іллюшина, розмову з яким знайдете в рубриці „Гості“. В рубриці „Тема“ радимо не оминути статтю „Акція зради“ Романа Кабачія, чий оригінальний погляд на цю подію для когось може виявитися цілком несподіваним. Не менш цікава інформація викладена в статті Петра Тими „Чорний PR польських комуністів – УПА в кадрах“. Автор подає огляд документальних та ігрових стрічок польського кіно й телебачення, де знайшлося місце для „мистецького“, не завжди коректного відображення історичних подій та їх учасників. Не залишіть поза увагою також „Кілька тез про акцію “Вісла”“ Богдана Гука, який в неординарний спосіб розмірковує про причини, наслідки, а також – помилки в оцінках акції „Вісла“.


Скачати повну версію: 5/2007 [PDF, 3.4 Mb]Всі попередні номери
Український журнал