УЖ
Українська Čeština
Polska English
LVIV - Open to the World

Український журнал - 7/2009

Про порушників прав людини в Україні

(Скачати весь номер: 7/2009 [PDF, 2.9 Mb])

   „Amnesty Internationa“ відзначає, що в Україні є присутні тортури в місцях позбавлення волі, напади на расистському ґрунті і безкарність винних у порушенні прав людини.

    В оприлюдненому щорічному звіті про ситуацію з правами людини у світі „Міжнародна амністія“ стривожена нападами на расистському ґрунті в Україні. За оцінкою оглядачів, деякі українські офіційні особи не усвідомлюють серйозності проблеми, яку ще підживлює брак політичної волі подолати ксенофобію і недосконалість законів.

   Міжнародні спостерігачі радять Україні, зокрема, змінити 161 статтю Карного кодексу, щоб було легше покарати всіх, хто роздмухує міжнаціональну ворожнечу. Крім цього, закликають Україну припинити видворяти шукачів притулку, які наражаються на небезпеку в себе вдома.

   Особливе занепокоєння в „Amnesty International“ викликають тортури та жорстоке поводження під час утримання під вартою в міліції. З цим погоджуються і в Українській Гельсінській спілці, за підрахунками якої кожен 14-ий житель України зазнавав катувань з боку міліціонерів і лише за останній рік таких випадків було майже 100 тисяч.

   Міжнародні правозахисники звертають увагу на свідчення, коли з підозрюваних вибивають зізнання силою, а скарги з цього приводу не розслідуються. Однією з головних проблем у царині прав людини в Україні „Міжнародна амністія“ називає те, що особи, винні у порушенні прав людини, залишаються без покарання.

 

-ред-

Український журнал