Як тіло жінки реагує на алкоголь, алкоголізм та вагітність
Необхідно відзначити відмінності жіночої та чоловічої фізіології. Жіноче тіло містить більшу кількість жирів, має меншу печінку, менший обсяг води в тілі та менш активну алкогольдегідрогеназу шлунку. Тому жінка швидше напивається і довший час залишається п’яною. В жінок швидше розвиваються захворювання печінки, високий кров’яний тиск. Загрожують жінці й інші недуги — рак грудей, переломи кісток, активніше розвиваються душевні хвороби. Так само як і в чоловіків, у жінок може з’явитися алкогольна епілепсія на тлі токсично–нутритивного пошкодження мозку.Наступним аспектом є вагітність жінки-алкоголічки та вплив алкоголю на плід і риси характеру дитини після народження. Кожний розуміє, що вживати алкоголь під час вагітності чи годування грудьми взагалі не рекомендується, оскільки етанол для дитячого організму є, фактично, отрутою. Розвиток плоду в матці жінки, що вживає алкогольні напої, може порушуватися, а сам плід — зазнавати ушкоджень через різноманітні мутації, фетальний алкогольний синдром тощо. Після народження у таких дітей набагато частіше виникають порушення навчання, проблеми емоційного розвитку, а згодом — складнощі в партнерських стосунках. Згідно з новими закордонними дослідженнями навіть одноразове вжиття алкоголю може завдати шкоди плоду. Фетальний алкогольний синдром (ФАС)
Що приховується під загадковою для нефахівця назвою «фетальний алкогольний синдром» (ФАС)? Йдеться про затримку росту, розумову відсталість, мікроцефалію (маленький мозок та деградована форма черепу), довгий фільтр (середня частина верхньої губи), опущення повік, вузький очний проріз (щілина між верхніми та нижніми повіками), меншу вагу при народженні, недоношеність, вади серця, нирок і легенів. Алкоголь в рамках свого тератогенного впливу може призвести до важкого пошкодження форми плоду (з офіційним медичним означенням «виродок»). Ніколи не пізно
Є багато жінок, які почали боротися зі своєю залежністю і перемогли. Майже ніколи не пізно почати щось робити з цією хворобою. Цей шлях довгий, але важливий для майбутнього життя. Перешкодою часто буває недостатнє розуміння з боку близьких або неможливість передати в опіку дітей на час лікування. Однак необхідно пам’ятати, що через алкоголізмом жінка може багато втратити — роботу, друзів і найцінніше — приязнь родини, яка може почати соромитися та зневажати її. Згодом вона може потрапити до зачарованого кола, з якого вже не вирветься без втрат: з алкоголем жити неможливо, але і без нього не вдається — алкоголь стає «допомогою» вже назавжди.